//comScore:

Tampa Bay Times' all-county softball teams (with video)

Search

Twitter



MORE from our HomeTeam writers.

More Video

Facebook

 
 

Thu. June 11, 2015 | Bob Putnam | Email

PINELLAS COUNTY

Player of the Year: Logyn Lilley, Sr., Palm Harbor University

Pitcher of the Year: Kama Woodall, So., Canterbury

Coach of the Year: Jerry King, Osceola

First team

P Aubrey Ehlers, Sr., Dunedin

P Corynn Miner, Jr., Admiral Farragut

P Stella Preston, Jr., Countryside

P Riley Randolph, Sr., Northeast

C Danielle Romanello, So., Canterbury

IF Taylor Bump, So., Canterbury

IF Keeley Mayers, Sr., Countryside

IF Maddie Bertisch, Sr., East Lake

IF Mackenzie Jahn, Sr., Seminole

OF Aliyah Andrews, Jr., East Lake

OF Katie Flanagan, Sr., Palm Harbor University

OF Hannah Ciatto, Jr., Osceola

UTIL Lindsey White, Sr., Tarpon Springs

DH Abbie Sexton, Sr., Dunedin

Second team

P Jordyn Counts, Jr., Northside Christian

P Carlee Lucas, Jr., Dixie Hollins

P Caylie VanAuken, So., Boca Ciega

P Megan Weisenberg, Fr., Osceola

C Ashley McNally, Sr., Northeast

IF Lindsey Hall, Jr., Osceola

IF Baily Wilson, So., Palm Harbor University

IF Nicci Palumbo, So., East Lake

IF Maddie Posey, Sr., Canterbury

OF Emily Hollenbeck, Jr., Countryside

OF Savanna Rumore, Jr., Seminole

OF Kayla Sanchez, Jr., Countryside

UTIL Hailey Hopkins, Sr., Canterbury

DH Alexis Blasingane, Jr., Boca Ciega

Honorable mention

Admiral Farragut: Maiya Fudge; Calvary Christian: Rachel Hunt, Olivia Silver; Countryside: Brooke Sharpe; Dixie Hollins: Amanda Ross; Dunedin: Jesse McElveen; East Lake: Alyssa Arnold, Sam Ramasanto; Lakeside Christian: Madyson Brown, Michelle Reagh; Lakewood: Mara Brody, Angelina Carney, Sarah Snell; Northeast: Relynn Capra, Chrissa Ellie, Lizzy Bench; Northside Christian: Jocelyn Alonso, Megan Tozour; Osceola: Becca Bunday, Maria Kappos, Malorie Wallace; Palm Harbor University: Hannah Bonner, Rebekah Mooneyhan, Taylor Scott; Pinellas Park: Ashley Blend, Summer Cornell, Cristina Gomez, Amelia Tenney; St. Petersburg: Sarah Grafton; St. Petersburg Catholic: Sarah Barlow, Carol Carpenter; Tarpon Springs: Devyn Howard, Emily Merino

NORTH SUNCOAST

Player of the Year: Megan Lane, Sr., Hernando

Pitcher of the Year: Louisa Disi, Sr., Springstead

Coach of the Year: Kurt Goluba, River Ridge

First team

P Alexis Kilfoyl, 8th, Academy at the Lakes

P Abbey Primavera, So., Nature Coast

P Shannon Saile, Jr., Land O’Lakes

P Lindsey Snyder, Sr., Wiregrass Ranch

C Tayler Holt, Jr., Land O’Lakes

INF Kelsea Vanderveer, Jr., Mitchell

INF Kendall Tipton, Jr., Land O’Lakes

INF Lindsey Hupp, Sr., Zephyrhills

INF Abby Oliver, So., Springstead

OF Madisyn Palmer, Sr., River Ridge

OF Jaime Valenta, So., Wiregrass Ranch

OF Rachel Graham, Jr., Pasco

UTIL Makenzie Goluba, Sr., River Ridge

DH Celine Kordon, So., Nature Coast

Second team

P Anessa Holes, Jr., River Ridge

P Mariah Melendez, Fr., Sunlake

P Lauren Moore, Jr., Hernando

P Britney Pressler, Jr., Gulf

C Brook Schwaner, Sr., River Ridge

INF Gabriella Santiago, Jr., Land O’Lakes

INF Skyler Boynton, Sr., Academy at the Lakes

INF Tori Wilkins, Sr., Land O’Lakes

INF Kourtney Gracie, Jr., Anclote

OF Cassidy Roberts, Jr., Sunlake

OF Kacie Huber, Fr., Pasco

OF Sara Brown, Jr., Hudson

UTIL Elizabeth Diaz, Sr., Wiregrass Ranch

Honorable mention

Anclote: Isabella Borges, Tierra Riley; Bishop McLaughlin: Danielle Jones, Kaitilyn Mola, Madison Janning; Fivay: Sarah Finn; Gulf: Alicia Boloyan; Hernando: Danielle Harvey, Erika Lewis; Hernando Christian: Kristyn Ivory; Hudson: Ashley Combast, Heather Shaghoury, Tori Parker; Land O’Lakes: Tia Williams, Jessie McCallister, Alisha Priolo; Mitchell: Kiera Delegro, Julia Jerard, Madison Staniloiu; Nature Coast: Courtney David, Brianna Harvey; Pasco: Riley Baxter, Rebecca Taylor; Ridgewood: Brianna Michaud; River Ridge: Breana Blankenship, Kylie Randolph; Springstead: Paige Pfent; Sunlake: Gianna Basilone, Haley Kirinsky; Wesley Chapel: Dana Mumaw; Wiregrass Ranch: Megan Miller, Kameron Aitken, Samantha Hiley; Zephyrhills: Alexis Christopher, Cassidee McCullough, Selena Tinajero, Jenna Nester, Skylar Graves

HILLSBOROUGH COUNTY

Player of the Year: INF Jenna Brownell, Sr., Chamberlain

Pitcher of the Year:  Claire Feldman, Jr., Newsome

Coach of the Year: Autumn Dunn, Newsome

First team

P Haley Murphy, Fr., Riverview

P Danielle Tringali, Jr., Plant

P Lace Smith, Sr., Bloomingdale

P Alea White, Jr., Cambridge Christian

C Elizabeth Mason, Jr., Gaither

INF Lindsay Boynton, Sr., Steinbrenner

INF Elizabeth Jackson, Sr., Bloomingdale

INF Hannah Pridemore, Jr., Newsome

INF Erica Serafini, Sr., Steinbrenner

OF Hope Hernandez, So., Chamberlain

OF Rachel Heuker, Jr., Plant

OF Janae Perera, Sr., Sickles

UTIL Cassidy Davis, Jr., Newsome

DH Edmilly Molina, So., Plant City

Second team

P Hailee DeCicco, Fr., Gaither

P Grace Street, Sr., Freedom

P Shannon Maloney, Fr., Chamberlain

P McKenzie Ward, Sr., Berkeley Prep

C Madison Culver, Sr., East Bay

IF Julia Schifino, Sr., Academy of the Holy Names

IF Adri Jones, Sr., Leto

IF Reganne McCarl, So., Chamberlain

IF Kayla McGory, Jr., Plant

OF Kamryn Beach, Sr., Tampa Prep

OF Brooke Leistl, Jr., Newsome

OF Megan Wetzel, Sr., Alonso

UTIL Marcella Parrado, Jr., Leto

DH Emma Frost, So., Carrollwood Day

Honorable mention

Academy of the Holy Names: Samantha Conlan; Alonso: Megan Chaplow, Jodi Handler; Armwood: Lexi Romeril, Jamie Spataro, Makayla Stairs; Berkeley Prep: Kristina Foreman; Bloomingdale: Taylor Engman, Kayleigh Waters; Carrollwood Day: Sydney Pelaez; Cambridge Christian: Vivica Smith, Kacie Hickinbotham; Chamberlain: Andi Kwilinski; Durant: Selena Bezares, Madison Farrell; East Bay: Makayla Neumann, Hannah Perez, Juliana Uribe; Freedom: Maddy Hall, Brandee Mull, Gracie Seidl; Leto: Kimberly Dick, Yvette Leto, Carrie Reynolds; Newsome: Annie Tarte, Genna Twigg; Plant: Danielle Scott, Caroline Grieves, Dana Rowley; Plant City: Makenzie Allen; Riverview: Peyton Moritz; Robinson: Olivia Longshore; Seffner Christian: Madison Cates, Rachel Seifert, Anna Wellen; Sickles: Sara Siwinski; Spoto: Alyssa Schultz; Steinbrenner: Daniela Bautista, Megan Pierro; Strawberry Crest: Stephanie Dwyer, Kaylan Kelly, Aly Masessa, Ashton Sparkman, Lindsay Sutton, Scottie Todd; Tampa Catholic: Madison Epperson, Emily Small; Tampa Prep: Lexi Hutchinson; Wharton: Mackenzie Allen, Makaleigh Dooley, Chloe Lee

Comments

Join the discussion: Click to view comments, add yours
Loading...